środa, 8 września 2010

Pierwszy mecz na stadionie Wisły

W końcu, zamiast powtarzać nieprawdziwe i jednostronne opinie z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia w mediach, kibice mogli osobiście przekonać się, jak po przebudowie wygląda stadion Wisły przy ul. Reymonta. Cieszą mnie głosy, że krytyka była grubo przesadzona, a Kraków zyskał obiekt, na którym można bez wstydu rozgrywać międzynarodowe mecze. Mnie osobiście zachwyciła akustyka na stadionie. Niecierpliwie czekam też na to, by klub zagospodarował przestrzenie, które będzie miał do dyspozycji. No i oczywiście na listopad, kiedy to kibice zasiądą na wszystkich czterech trybunach.

Przy okazji meczu Polska-Australia pojawiało się często pytanie, czy nie sensowniej było poczekać jeszcze dwa miesiące i zaprezentować stadion w stu procentach gotowy. Jak może Państwo pamiętają, od samego początku przebudowy stadionu obiecywałem kibicom Wisły, że na Reymonta będą się odbywać rozgrywki tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Właśnie dlatego, chociaż trwała budowa dwóch pierwszych trybun – północnej i południowej, drużyna Wisły nie musiała korzystać z obcych boisk. Stadion musieliśmy zamknąć dopiero wtedy, gdy rozpoczęły się prace związane z obniżeniem murawy boiska oraz budową trybun wschodniej i zachodniej. Teraz obiekt przy Reymonta jest praktycznie gotowy. Prace, które trwają przy budowie trybuny zachodniej nie wykluczają rozgrywania meczów. Dotrzymałem więc danego słowa i zadecydowałem, by udostępnić go zawodnikom i kibicom natychmiast, gdy będzie to możliwe.

28 komentarzy:

 1. a kibice niewdzieczni maja inne zdanie http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/rolnicy-gokarty-czy-palmy-na-wisle-zdecyduj-sam,1529191

  OdpowiedzUsuń
 2. Za komentarz niech posluza te artykuly o stadionie Wisly Krakow:

  http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/wisla-mogla-miec-takie-cudo-za-polowe-kosztow,1529205


  http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/rolnicy-gokarty-czy-palmy-na-wisle-zdecyduj-sam,1529191

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan chyba inny stadion widział...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale brednie i kłamstwa. 15 miesięcy poza Reymonta 22, a teraz "łaskawca" zorganizował mecz POL-AUS a dziś rano wcale nie było przesądzone, czy mecz z Koroną nie odbędzie się na Suchych Stawach. Murawa była obniżana i montowana 2-3 miesiące a nie 15! Legia grała na przebudowywanym stadionie non stop, a my 15 m-cy tułamy się po obcych boiskach!
  I pytanie - dlaczego oglądał Pan mecz z 2. rzędu skyboksów? Z pierwszego rzędu murek zasłaniał?

  OdpowiedzUsuń
 5. a co z elewacja stadioniu?co z telebimami?jakie beda kary za opoznienia i czy pieniadze z kar pójda na wykonczenie porządne stadionu?

  OdpowiedzUsuń
 6. zapewniał Pan wcześniej że cały stadion zostanie oddany w lipcu

  OdpowiedzUsuń
 7. a dlaczego nie napisze Pan kiedy miał być oddany stadion do użytku?

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę ze Pan prezydent wpadł w samozadowolenie pisząc o oddaniu całego stadionu w listopadzie mimo ze nie ma przetargu na wykończenie trybuny północnej. Do tego elewacja na którą wszyscy narzekają i coągłe opóźnienia. Przypominam że stadion mial być gotowy najpierw w czersó potem w lipcu, następnie w sierpniu a teraz w listopadzie i pewnie jak zwykle się przedłuży

  OdpowiedzUsuń
 9. a trybuna za bramką kiedy będzie gotowa????????????

  OdpowiedzUsuń
 10. A Prezydent oczami Krakowa ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie prezydencie, takie jedno małe pytanko, a jak widok z pierwszego rzędu skyboksów?? ponieważ jestem zainteresowany wykupieniem jednego z nich. pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie prezydencie a co z trybuną D? Prosimy o klatki schodowe i kibelki !!

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawodnikom?? A gdzie druga szatnia? I od kiedy to obniżenie murawy trwa rok?! obiecany mieliśmy stadion w 2008 roku! i Euro 2012... ale przez stadion to wszystko straciliśmy!! Panie Majchrowski! Może być Pan dumny!

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego co wiadomo stadion miał być oddany w czerwcu, a nie listopadzie...Kiedy następny termin?

  OdpowiedzUsuń
 15. Pan sobie jakieś żarty stroi prawda ?

  OdpowiedzUsuń
 16. A gdzie telebimy, gdzie kioski gastronomiczne, elewacja z prawdziwa zdarzenia? Niech się pan nie ośmiesza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Prezydencie,
  wiem że tego posta Pan nie opublikuje ale mam nadzieję przeczyta.
  Chciałbym ze mój prezydent, prezydent miasta Krakowa był człowiekiem honorowym a przede wszystkim mówił prawdę. Stadion w klasie Elite obiecany był na 15 lipca 2010r, wcześniej gdyż do 31.12.2009 miała być gotowa trybuna wschodnia.Oba terminy niedotrzymane.Na dniach otwartych stadionu obiecał Pan 2 trybuny na 15 lipca, a 3 trybuny na początek sierpnia.Te terminy także są niedotrzymane.Mało tego stadion nawet w listopadzie nie będzie w obiecanej klasie Elite gdyż nie będzie telebimów. A konstrukcje beda straszyły tak jak we wtorek
  Wogóle nie pisze o realności terminu 31 października gdyż nie trzeba być inżynierem (a akurat nim jestem) żeby stwierdzić że trybuna zachodniej jest dziś na etapie wschodniej z grudnia 2009 a tą oddano dopiero we wtorek.
  Jednakże mam cichą nadzieję że zrobi Pan wszystkim pozytywną niespodziankę i zdecyduje sie na wykończenie elewacji stadionu w sposób efektowny ratując ten obiekt od kompromitacji i nie piszę tu o malowaniu gdyż to byłaby amatorka.Propozycja poszła do Pana w ostatniej interpelacji radnego Olszówki.

  Nie mam nadzieji że Pan odpisze ale ...zostawiam maila: mariuszg@onet.pl jeśliby Pan chciał się do powyższego ustosunkować

  OdpowiedzUsuń
 18. "Teraz obiekt przy Reymonta jest praktycznie gotowy." - jasne

  OdpowiedzUsuń
 19. Mysle, ze ten artykul przypadnie panu do gustu:http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/barany-w-zagrodzie-na-stadionie-wisly-czemu-nie,1529709

  P.S.
  Cenzura na panskim blogu dziala jak za najlepszych czasow PRL i PZPR( zreszta ta formacja jest bardzo bliska panu). Dlaczego ocenzurowal pan, moj wczorajszy komentarz? Czyzby bylo panu wstyd za "brutalistyczne cudo" przy ul Reymonta 22?

  OdpowiedzUsuń
 20. lubu dubu............. a wybory blisko

  OdpowiedzUsuń
 21. Panie Prezydencie, proszę nie robić czytelnikom wody z mózgu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Stadion bie jest tak fantastyczny, na jaki może się wydawać z tego felietonu...

  OdpowiedzUsuń
 23. "Dotrzymałem więc danego słowa[...]" - czy tego, że w czerwcu będzie gotowy stadion? Stadion, nie dwie trybuny, w tym jedna z masą prowizorycznych rozwiązań.

  Kłamie Pan.

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam,

  Zgadzam się z Panem co do tego, że "Kraków zyskał obiekt, na którym można bez wstydu rozgrywać międzynarodowe mecze". Mam tylko wątpliwość co do pewnych rozwiązań zastosowanych na stadionie (miejsce umieszczenia telebimów - których notabene nie ma (wiem to leży w gestii Wisły Kraków, ale dlaczego Lech ani Legia nie musiały o to dbać?), kołowrotki, beznadziejne barierki zasłaniające widok no i nieszczęsne 17,5 metra dzielące płytę boiska od pierwszego krzesełka). Dlaczego pomimo tego, że w planach deptak przy Reymonta miał być brukowany a pojawił się tam asfalt? Dlaczego oddanie stadionu opóźnia się w nieskończoność a koszty wciąż rosną? Dlaczego stadion TSG 1899 Hoffenheim można było wybudować taniej? Odsyłam Pana do najpewniej tendencyjnych ale cieszących się zainteresowaniem opinii publicznej artykułów:
  http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/wisla-mogla-miec-takie-cudo-za-polowe-kosztow,1529205 oraz http://sport.interia.pl/pilka-nozna/wiadomosci/wisla-krakow/news/konkurs-na-zagospodarowanie-stadionu-wisly,1529191,4651
  Liczę, że przeczyta je Pan i zdoła cokolwiek powiedzieć na temat tamtych zarzutów.

  Z poważaniem
  Mateusz W.

  OdpowiedzUsuń
 25. hahahahahahahahaha

  OdpowiedzUsuń
 26. Uważam że jest Pan złym Prezydentem i Kraków wiele traci przez ten czas. Przede wszystkim traci swój potencjał i czas świetności. Co jako Prezydent zrobi Pan nowego czego nie mógł Pan zrobić przez ostatnie 8 lat urzędowania co miałoby skłonić ludzi aby ponownie na Pana zagłosowali? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja Panu przypomnę bo chyba zapomniał Pan to co mówił w maju podczas dnia otwartego, że Wisła będzie grała przy trzech trybunach już w połowie lipca. 15 lipca , a 7 września to taka mała różnica.

  OdpowiedzUsuń
 28. Byłem na meczu - teraz czekamy na gotowy stadion w 100 procentach. Oby jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń