niedziela, 11 kwietnia 2010

Ciężko otrząsnąć się po wczorajszych wydarzeniach.
Atmosfera podczas dzisiejszego Święta Miłosierdzia Bożego pełna była wyjątkowej zadumy nad kolejami ludzkiego losu. Wszyscy uczestniczący we wczorajszej mszy w Katedrze Wawelskiej i w dzisiejszych uroczystościach w Łagiewnikach, mieli na twarzach wypisany niekłamany smutek. Symbolicznie żegnaliśmy się z ofiarami wczorajszej katastrofy, w której każdy z nas kogoś stracił – autorytety, przyjaciół, współpracowników. Trudno pogodzić się z taką stratą.

2 komentarze:

 1. kaczor nie powinien być pochowany na Wawelu, jego jedyną zasługą dla Polski jest tragiczna śmierć,
  nie zgadzam się na nazwanie Ronda Mogilskiego jego imieniem, ani żadnej ulicy, SĄ BARDZIEJ WŁAŚCIWE OSOBY ZWIĄZANE Z KRAKOWEM, KTÓRE NA TO ZASŁUGUJĄ : NP. STANISŁAW LEM, MAREK GRECHUTA, MIŁOSZ, ITP.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

  Chciałabym podziękować Panu za to, co zrobił Pan dziś dla Naszego Państwa.
  Z drżeniem obserwowałam protesty w Krakowie zastanawiając się co z tego wyniknie.
  Wydawało mi się, że Ludzie Ci nie rozumieją, że swoim zachowaniem pokazją światu, nie tyle to, że mniej cenią Naszego Zmarłego Prezydenta w porównaniu z Janem III Sobieskim, ale to, że nie szanują Przedstawicieli Naszej Władzy, Naszego Państwa, - ośmieszają je.
  Każdy ma prawo do głosu, ocen, ale w takiej sytacji świadczą one o postawie ANTYobywatelskiej po prostu. Jak wyglądamy w oczach świata, kilku państw, które ogłosiły żałobę narodową, prezydentów i premierów, którzy chcą przyjechać na uroczystości pogrzebowe - jeśli kłócimy się o takie sprawy.

  Najbardziej chciałabym jednak podziękować za użycie dziś słów "Majestat Rzeczpospolitej" - bardzo mi tych słów ostatnio w polskiej polityce brakowało, a właściwie od zawsze.

  ... a jeśli my nie będziemy tych słów używać i swoim zachowaniem potwierdzać szacunku dla nich - to kto będzie...

  Z wyrazami szacunku i wdzięczności
  Joanna Korab z Warszawy

  OdpowiedzUsuń