wtorek, 26 stycznia 2010

Wczoraj odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania stadionu Hutnika do rozgrywek ligowych. Z raportu na temat postępu prac wynika, iż zaplanowany termin ukończenia inwestycji zostanie dotrzymany, a stadion gotowy będzie do pierwszych spotkań ligowych już w lutym tego roku. Z wnioskami o licencję na rozgrywanie meczów na zmodernizowanym obiekcie wystąpią – niezależnie od siebie – trzy zainteresowane tym kluby: Wisła, Cracovia i Hutnik.

Istotną sprawą było potwierdzenie przez przedstawicieli Wisły i Cracovii chęci rozgrywania meczów na tym stadionie. Pierwszy mecz Cracovia rozegra z Legią Warszawa 27 lub 28 lutego, zaś tydzień później Wisłą zmierzy się z Arką Gdynia.

Osobnym problemem jest utrzymanie Hutnika w rozgrywkach. Niestety Zarząd Klubu oraz zarówno były jak i obecny właściciel klubu (a przypominam, że Hutnik jest spółką akcyjną), nie byli w stanie wydźwignąć Hutnika z impasu – przede wszystkim finansowego. Ale to już inna historia. O podjętych w tej sprawie działaniach i rezultatach napiszę, gdy się ona już wyjaśni.

2 komentarze:

 1. Panie Prezydencie,
  Kiedy można liczyć na jakieś wiadomości odnośnie Hutnika? Czy ma Pan własną koncepcję na ratowanie klubu?
  bn

  OdpowiedzUsuń
 2. http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/wisla-mogla-miec-takie-cudo-za-polowe-kosztow,1529205
  http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/rolnicy-gokarty-czy-palmy-na-wisle-zdecyduj-sam,1529191

  Szanowny Panie Prezydencie!

  Czytając wklejone powyżej artykuły jak i również szereg innych publikacji w ostatnich dniach, nasuwa mi się kilka pytań.

  Czy Panu tak po ludzku nie jest wstyd za przebieg tej inwestycji, jej koszty termin oddania, na tle innych miast??

  Dlaczego nie zauważa Pan ciągle zawyżanych kosztów budowy stadionu, także tych które zostały wyłapane przez prasę (telebimy)??

  Dlaczego osoby które skompromitowały nasze miasto w swojej niekompetencji nie mają jeszcze wszczętych postępowań?

  Czy nie uważa Pan że kontrolą przeprowadzenia tej inwestycji powinien zająć się prokurator?

  Nie od dziś wiadomo że nie jest Pan sympatykiem tego klubu, lecz przebieg wydarzeń, koszt budowy tego stadionu oraz to co piszą o tym media, nie stawia w złym świetle Klubu, jego kibiców czy też władz, lecz nas Krakowian którzy starali się o prawo do organizacji Euro a nie potrafimy wybudować nawet stadionu...

  Z poważaniem

  Zażenowany Pana Wyborca (niestety)

  OdpowiedzUsuń